Jak zmenšit řemínek dřevěných hodinek?

Může se stát, že Ti dorazí naše hodinky, ale jsou Ti trošku větší. Vůbec nemusíš zoufat, ani běžet do hodinářství, protože s našim jednoduchým návodem to lehce zvládneš doma během několika minut.

Spolu s krásnými dřevěnými hodinkami totiž najdeš v krabičce i speciální jehlici, která je určena výhradně pro zkracování hodinek. Ke zmenšení dále budeš potřebovat kousek dřívka a nebo kladívko, kterým budeš tyčinku opatrně vytloukat z pásku. Chce to jen trochu trpělivosti.

Některé hodinky ti dorazí přímo s nástrojem na zmenšování hodinek. Nebudeš tedy potřebovat dokonce ani kladívko, ani nic jiného!

Krok první

Pečlivě si změř, o kolik dílků potřebuješ řemínek zkrátit a pořádně zahýbej zápěstím, aby Ti hodinky nebyly příliš těsné.

Pamatuj, že na léto se nosí hodinky volněji.

Krok druhý

Pomocí kladívka, dřívka a hodinářské jehlice (případně pomocí nástroje na zmenšování) opatrně vysuň kovovou tyčinku a odeber dílky, o které potřebuješ hodinky zkrátit.

Krok třetí

Pokud máš požadovanou velikost dřevěného řemínku, kovovou tyčinku vrať zase zpátky, jemně vklepej do hodinek a tím do sebe dílky perfektně zapadnou. Tvoje hodinky jsou zkráceny a můžeš je bez obav, že ti sklouznou z ruky, nosit.

Jakmile máš hodinky zkrácené o počet dílků tak, aby ti hodinky na ruce pasovaly, zasuň tyčinku zpět tenčí stranou proti šipce a vetlač (příp. použij kladívko)

Pravděpodobně budeš muset v létě hodinky trochu povolit, aby ti nebyly příliš těsné.

Ještě nemáš dřevěné hodinky?

Zanechat komentář
Zůstaňme v kontaktu
Zaregistrujte se nyní a získejte informace o novinkách a slevových akcích.

Nákupní košík

×